Web
Analytics
Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem Organik Beslenme

Organik Beslenme

Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem Organik Beslenme

Bizim için önemli olan ilk şey organik beslenme eğitimi, öğretimi ve uygulamasıdır. Okulumuzun yemekleri günlük olarak okulumuz mutfağında okul aşçımız tarafından hazırlanmaktadır. Alınan malzemeler sağlıklı, güvenilir markalardan seçilmektedir.

Sabah kahvaltılarında günlük şişe süt kullanılmaktadır. Çatalca’dan gelen taze inek sütü ile yoğurdumuz okulda aşçımız tarafından sağlığa uygun koşullarda mayalanmaktadır.

Özellikle et ürünleri anlaşmalı kasaplardan sağlanmakta, yemek menümüzde tavuk veya balık bulunmamaktadır.

Katkılı, koruyuculu, gerçek gıda olmayan yapay hiçbir şey çocuklara yedirilmez. Dışarıdan yiyecek kabul edilmez, sürpriz günlerinde çocuklara çikolata verilmez.

Kahvaltılarımız peynir, zeytin,tereyağı, bal reçel, yumurta gibi gerçek kahvaltılıklardan oluşur. Mısır gevreği, krem çikolata gibi yiyecekler kahvaltı menümüzde yer almaz. Tam buğday ekmeği ve organik yumurta kullanırız. Kutu meyve suları yada toz içecekler kullanılmaz. Zeytinyağı ve tereyağı dışında yağ kullanılmaz.

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin, çocuğun gelişimindeki önemi dikkate alınarak ve dengeli hazırlanmış, son derece titiz bir hijyen kontrolünde hazırlanan yemekler günlük olarak okulumuzda ev sıcaklığında ve tazeliğinde öğrencilerimize servis edilir.