Öğretmenlerin İzlemesi Gereken Filmler

Öğretmenlerin İzlemesi Gereken Filmler

Bazen hepimiz hayatın akışına kendimizi kaptırıyoruz ve dışarıdan bir gözle yaptığımız mesleğin önemine, dokunduğumuz kalplerin sayısına, değiştirdiğimiz ya da değiştirebileceğimiz hayatlara bakamıyoruz.

Eve Git – İşe gel rutininden sıkılıp ve bu rutinden kendinizi biraz ayırdığınızda, öğretmenlik mesleğinin gerçekten de bir çok insanın hayatını kökten değiştirebileceğini anlayabiliyorsunuz. Aynı bazı filmler ve bazı kitaplar gibi.

Bir öğretmen olarak bazı filmleri izlediğimde inanılmaz mutlu oluyorum, etkileniyorum hatta diğer tabiri ile “gaza geliyorum”.

Öğretmenlerin izlemesi gereken filmleri listeledim. Atıştırmalıklarınıza eşlik edecek en güzel öğretmen filmleri burada. İçlerinde izlemediğiniz var ise umarım izler ve beğenirsiniz. Daha fazlasını imdb sitesinde bulabilirsiniz.

  1. Dead Poet Society ( Ölü Ozanlar Derneği – 1989)

Katı disiplin uygulayan gelenekçi bir okulda, okumayı seven ve özgürlükçü bir öğretmen ne yapabilir? İşte bu muhteşem filmin sadece öğretmenler açısından değil sinema tarihinde de önemli bir yeri vardır. Aşırı disiplinden ziyade iç motivasyonun, arkadaşlığın ve özgürlüğün eğitim hayatını çok daha iyi etkilediğini anlatır.

  1. Good Will Hunting (Can Dostum – 1997)

Bir defa kadro muhteşem. Senaryosunu zaten Ben Affleck ile Matt Damon yazmış. Bu ikili zaten daha sonra arkadaş olmuşlar ve farklı projelerde beraber oynadılar ya da yönettiler. Sanki bu isim azmış gibi bir de yanlarına Robin Williams ‘ı almışlar.

Toplumun bizden beklentisine karşı, kişinin kendi duyguları ile hareket etmesini savunuyor bu film. 150 IQ’nuz var ve nerede çalışırsınız? Nasa’da mı yoksa sevdiğiniz insanın peşinden gidip markette mi?

  1. Remember the Titans (Unutulmaz Titanlar – 2000)

Fanatizmi bir kenara bırakırsak spor ne kadar da birleştirici bir unsur değil mi? Siyah – Beyaz çatışmasının dahi üzerinde bir yeri var, ortak amaç peşinde birlik olmanın. Öğretmenin, öğrencilerle ve toplumlu olan ilişkisinin spor üzerinden çok güzel bir şekilde anlatılması ve sanat eserine dönüşmesi bu film.

  1. School of Rock (Hababam Rock – 2003)

Bu filmin adını neden hababam diye çevirmişler anlamamakla birlikte bence bir öğretmen bu filmi izlemeli ister rock & heavy metal sevsin ister sevmesin. Bir defa Jack Black filmde döktürüyor, kendisinin zaten rock dinleyicisi olduğunu biliyoruz.

Ogretmenlerin Izlemesi Gereken Filmler 2

Film, ebeveynlerin istekleri ile çocukların isteklerinin çok farklı olabileceğini ve çocuklarımıza kendi hobileri üzerinden gidebilecekleri alanlar açmamızı çok güzel bir şekilde anlatıyor. Herkes annesi – babası olmak zorunda değil, çocuk ayrı bir birey ve biz onların seçimlerine saygı göstermeliyiz. Filmin müzikleri zaten bir harika, ayrıca onu da belirteyim.

Bu arada bu grup, 15-20 yıl sonra tekrar buluşup filmin finalinde söyledikleri şarkıyı tekrar söylemişler😊 Bahar Erdem Anaokulu keyifli seyirler diler.

Call Now ButtonLütfen Arayınız