Çocuklarda Sağlıkla İlgili Yanlış Bilinen 5 Gerçek

Çocuklarda Sağlıkla İlgili Yanlış Bilinen 5 Gerçek

Aile sağlığı, fitness ve beslenme konusundaki düşüncelerinizi yenileyin. Çocuklarda sağlıkla ilgili yanlış bilinen 5 gerçek:

1. Aşırı kilolu olmak genetiktir. Bir kişinin fazla kilolu olmasına neden olan genetik koşullar bilinenin aksine çok azdır. Eğer bütün aile aşırı kiloluysa, büyük olasılıkla nesiller boyunca yalnızca yeme alışkanlıkları birbirine aktarılmıştır.

2. Atletik değilim. Mayo Clinic’in pediatrik editörü Jay Hoecker, MD, her gün yarım saatlik bir yürüyüşün fit olmanın önemli bir parçası olduğunu söylüyor. Bu yürüyüşün alışveriş yaparkenki gezinme hızında olmamasına dikkat edin. Hızlı yürüyerek kanınızın pompalanma hızını artırın.

3. Kilo hakkında konuşmak yeme bozukluklarını teşvik eder. Spor uzmanı Denise Austin, fiziksel sağlığın öneminden bahsetmenin anahtar taşı olduğunu, ancak “çocuklarınızla olumlu davranın onları azarlamayın” dedi. Hoecker, “En iyi yol, örnek olarak öğretmek ve kilo yerine egzersize odaklanmak” diyor. “Yiyeceklerin bir ödül veya ceza olmasına izin vermeyin, etkinliklerle veya birlikte daha fazla zaman geçirmekle ödüllendirin.”

4. Bu sadece bebeklik yağı. Hoecker, bir çocuk 6 yaşından önce obez ise, bunun yetişkinlik döneminde de fazla kilolu olma ihtimalini artırdığını söyledi. Çocuk doktorunuza sağlıklı bir boy-kilo oranının ne olduğunu ve gerekirse kilo verdirmenin mantıklı bir yolunu öğrenmek için danışın.

5. Çocuklar yemekler arasında atıştırmalıdır. Meyve veya fıstık gibi sağlıklı ürünlerle atıştırmak yemek saatlerinde aşırı yemeyi önlemeye yardımcı olabilir. Porsiyon ölçülerini kontrol edin ve CDC’nin beslenme sitesinden beslenme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now ButtonLütfen Arayınız