Çocuk Beyni

Çocuk Beyni sürekli açtır ve bilgi güçtür. Beyin gelişimini destekleyen deneyimler sunarak çocuğunuzun büyümesine ve öğrenmesine yardımcı olun.

Çocuk Beyni Hakkında Gerçekler

1-Çocukluk dönemi önemlidir. Çocuğunuz 10 yaşına gelmeden önce beyin hücreleri arasında en fazla bağlantıyı sağladığı dönemdedir. Bu aynı zamanda dili en iyi öğrendiği zamandır. Çocuğunuzla zengin bir dille konuştuğunuz zaman, onun gelecekteki kelime dağarcığını geliştirirsiniz.

2-Beyin tekrarlayan duyusal deneyimler üzerine kuruludur. Beynin dil kısmı, başkalarıyla etkileşim yoluyla büyük ölçüde geliştirilir, çünkü bu sayede beyin kelimelerle nesne ve deneyimleri eşleştirebilir.

3-Hareket ve beyin arasında ilişki vardır. Aktif bir beden aktif beyni yaratır, bu yüzden çocuğunuza bir şeyleri uygulamalı olarak öğretmelisiniz.

4-Stres öğrenmeyi kısıtlar. Beyinde öğrenme ve hafıza bölümlerindeki bağlantıları kesen bir hormon olan kortizol hormonu travmalar sırasında salgılanır. Çocuğunuzu tüm stres etkenlerinde koruyamazsınız, korumayın da. Sizinle ve diğer ilgi gösteren yetişkinlerle yakın bir ilişki içinde olması çocuğunuza stresle başa çıkmayı ve kendisini iyi hissetmeyi öğretecektir.

5-Müzik öğrenmeyi destekler. Şarkı söylemek, dinlemek ve müzik yapmak mekansal yönlendirmeyi ve matematiksel düşünmeyi geliştirir. Ayriyeten kafiye yapmak dil becerilerini geliştirir.

Call Now ButtonLütfen Arayınız